Pedro Soares dos Santos nowym prezesem Jeronimo Martins

Pozostałe

Pedro Soares dos Santos został nowym prezesem Jeronimo Martins, w Polsce znanej pod nazwą Biedronka. Jeronimo Martins jest portugalską spółką, która osiąga największe obroty w branży spożywczej na polskim rynku. JM posiada w Polsce sieć dyskontów Biedronka.


Pedro Soares dos Santos zasiadł na stanowisku prezesa, na którym wcześniej zasiadał jego ojciec Alexandre Soares dos Santos przez okres 45 lat. Pedro Soares dos Santos był jednym z potencjalnych kandydatów na to stanowisko, ostateczna decyzja co do objęcia stanowiska prezesa padła na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, które odbyło się w środę w Lizbonie. Biorąc pod uwagę fakt, że JM jest jednym z liderów w polskim przemyśle spożywczym, dużym atutem nowego prezesa jest znajomość języka polskiego.

Pedro Soares dos Santos wprowadził bardzo znaczące dla JM restruktoryzacje tj. odłączenie hipermarketów Jumbo oraz hurtowni Eurocash. Odchodzący prezes Alexandre Soares dos Santos zrezygnował ze swojego stanowiska w listopadzie. Od tego czasu trwała rekrutacja na to stanowisko.
Biedronka działa na polskim rynku zaledwie od 18 lat, a posiada już ponad 2200 dyskontów, 13 centrów dystrybucyjnych oraz około 90 drogerii Hebe.